„Nasza misja to inspirowanie młodych umysłów”. Podziękowania dla Akademii Kopernikańskiej

4 września, 2023

20 sierpnia zakończyła się 16. Międzynarodowa Olimpiada z Astronomii i Astrofizyk, której Akademia Kopernikańska była oficjalnym partnerem. „Dzięki Państwa wsparciu Olimpiada stała się nie tylko platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, ale także inspiracją dla przyszłych naukowców i badaczy” – podkreśla w podziękowaniach dla AK dyrektor Planetarium Śląskiego Stefan Janta.

Planetarium Śląskie w dniach 10-20 sierpnia było miejscem zmagań uczestników 16. Międzynarodowej Olimpiady z Astronomii i Astrofizyki. W konkursie rywalizowało 265 zawodników i 140 liderów z 53 krajów.

W połowie lipca Akademia Kopernikańska podjęła współpracę z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, włączając się w organizację Olimpiady.

Jak podkreślił w piśmie skierowanym do władz Akademii Kopernikańskiej dyrektor Planetarium Śląskiego Stefan Janta, dzięki wspólnemu wysiłkowi „Olimpiada stała się nie tylko platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, ale także inspiracją dla przyszłych naukowców i badaczy”.

„Prezydent IOAA, Aniket Sule, publicznie przyznał, że była to jak dotąd najlepiej zorganizowana edycja Olimpiady. Jest to niewątpliwie wynik doskonałej koordynacji działań organizatorów i partnerów wydarzenia, dlatego jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie, które przyczyniło się do ogromnego sukcesu tej wyjątkowej Olimpiady” – czytamy dalej w liście.

„Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie trwała, byśmy mogli kontynuować naszą misję rozpowszechniania wiedzy o kosmosie oraz inspiracji młodych umysłów” – dodał dyrektor Planetarium Śląskiego.