Wizyta przedstawicieli Akademii Kopernikańskiej w Waszyngtonie (8-10.11.2023)

15 listopada, 2023
Uczestnicy otwarcia wystawy poświęconej Janowi Pawłowi II

W dniach 8-10 listopada 2023 r. przedstawiciele Akademii Kopernikańskiej, w tym Sekretarz Generalny, prof. Krzysztof Górski, przebywali w Waszyngtonie z wizytą służbową. 8 listopada spotkali się w The Institute of World Politics z Aldoną Woś, Prezydent Instytutu oraz jej pracownikami Christine Balling , Jamesem Robbinsem oraz Christopherem Glassem. Omówiono możliwości współpracy Akademii Kopernikańskiej z Instytutem obejmujące m.in. wyjazdy studyjne pracowników obu instytucji, współpracę naukowo-badawczą na arenie międzynarodowej.

Dalsza część wizyty dotyczyła spotkań z przedstawicielami The Ronald Reagan Presidential Foundation and Institute, w tym z jego dyrektorem, dr. Anthonym Eamesem. Rozmowy dotyczyły stypendiów i wymiany naukowców, udziału naukowców z Akademii Kopernikańskiej organizowanej przez Fundację i Instytut międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Wiek Reagana”, utworzeniu grup roboczych poświęconych wolnym rynkom i zakończeniu Zimnej Wojny w Polsce/Europie Wschodniej oraz wsparciu wystawy Reagan-Jan Paweł II, zaplanowanej na jesień 2024 r. Tego też dnia doszło również do spotkania z przedstawicielami Victims of Communism Museum.

9 listopada ww. przedstawiciele Akademii Kopernikańskiej uczestniczyli w otwarciu w The Ronald Reagan Presidential Foundation and Institute wystawy poświęconej Janowi Pawłowi II.

Roger Zakheim, Dyrektor Ronald Reagan Presidential Foundation and Institute