„Ten rok jest wyjątkowy”. Zakończenie roku szkolnego w gminie Gzy

3 czerwca, 2023

3 czerwca Sekretarz Generalny Akademii Kopernikańskiej prof. Krzysztof Górski oraz wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski wzięli udział w zakończeniu roku szkolnego w dwóch szkołach w gminie Gzy.

Sekretarz Generalny Akademii oraz wiceminister uczestniczyli 3 czerwca w uroczystościach w dwóch szkołach podstawowych, w zamieszkiwanej przez 3,5 tys. osób gminie Gzy. Prof. Krzysztof Górski i Tomasz Rzymkowski odwiedzili PSP im. Przyjaźni Polsko–Węgierskiej w Przewodowie Poduchownym oraz PSP w Skaszewie Włościańskim.

Gratulacje i nagrody dla uczniów

W trakcie uroczystości w obu placówkach uczniowie z wybitnymi wynikami w nauce oraz osiągnięciami sportowymi otrzymali specjalne nagrody ufundowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Akademię Kopernikańską.

Uczniowie z najwyższą średnią ocen w szkole zostali również nagrodzeni przez wójta gminy Gzy Cezarego Wojciechowskiego oraz przewodniczącą Rady Gminy Gzy Joannę Świderską.

– Za nami dobry rok szkolny, nie mieliśmy lockdownu, szkoły mogły funkcjonować normalnie – podkreślał podczas uroczystości w PSP im. Przyjaźni Polsko–Węgierskiej w Przewodowie Poduchownym wiceminister edukacji.

Jak tłumaczył dalej sekretarz stanu, rok 2023 jest też wyjątkowy ze względu na swojego patrona – Mikołaja Kopernika. – Zaczęliśmy go 19 lutego, okrągłą 550. rocznicą urodzin największego polskiego naukowca – Mikołaja Kopernika i też nie bez powodu towarzyszy mi Sekretarz Generalny Akademii Kopernikańskiej, nowej instytucji, która ma umiędzynarodowić polską naukę, podnieść prestiż polskiej nauki i wyniki polskiej szkoły – dodał Rzymkowski.

fot. Waldemar Kompała