Spotkanie przedstawicieli Akademii Kopernikańskiej z Ambasadorem RP w Belgradzie

16 kwietnia, 2024

W dniu 16 kwietnia 2024 r. w nowej siedzibie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Belgradzie przy ul. Neznanog junaka 1a odbyło się spotkanie robocze z Rafałem Perlem, Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Serbii, Lechem Kończakiem, Dyrektorem Instytutu Polskiego oraz Tijaną Stojanović Zečević z Ambasady. Akademię Kopernikańską reprezentował Dyrektor Biura, dr hab. Witold Mazurek, prof. SGMK. W czasie spotkania omówiono ramy współpracy w zakresie promowania idei programu kopernikańskiego realizowanego przez Akademię Kopernikańską z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47A. Uczestnicy wyrazili zainteresowanie współpracą z Akademią Kopernikańską w promowaniu w Serbii dziedzictwa Mikołaja Kopernika.

Jego Ekscelencja Ambasador i przedstawiciele Instytutu Polskiego wyrazili wolę pomocy w krzewieniu idei kopernikańskiej w Serbii. Wyrażono również wolę rychłego podpisania z Ambasadą RP w Serbii umowy o współpracy (MoU).

W trakcie spotkania Dyrektor Witold Mazurek przekazał na ręce Ambasadora wystawę poświęconą Kopernikowi z przeznaczeniem do prezentowania w polskich placówkach oświatowych w Serbii.