Prof. Grzegorz Górski i włoska polityk Simona Baldassarre rozmawiali o współpracy na spotkaniu w Rzymie

18 maja, 2023

17 maja 2003 roku koordynator wydziału ekspertów Centrum Badawczego Mikołaja Kopernika, profesor Grzegorz Górski, spotkał się z włoską polityk Simoną Baldassarre. Spotkanie miało na celu omówienie możliwości współpracy pomiędzy Akademią Kopernikańską a administracją regionu Lacjum, którą Simona Baldassarre obecnie reprezentuje jako asesor odpowiedzialny za kulturę i politykę młodzieżową.

Profesor Grzegorz Górski przybył do Rzymu w ramach swojej wizyty roboczej. Jego zadaniem jest nawiązywanie kontaktów i rozwijanie współpracy naukowej z instytucjami i ekspertami z całego świata. Wizyta we Włoszech była do tego doskonałą okazją.

Profesor Grzegorz Górski podkreślił znaczenie współpracy międzynarodowej w dziedzinie nauki i badań. Zaznaczył, że Akademia Kopernikańska konsekwentnie stawia na rozwój kontaktów z instytucjami naukowymi z różnych państw. Podczas spotkania poruszono również tematy z innych obszarów, takich jak edukacja, kultura i polityka młodzieżowa. Simona Baldassarre wyraziła zainteresowanie możliwościami wymiany programów edukacyjnych oraz projektów kulturalnych.

Profesor Grzegorz Górski podzielił się z Simoną Baldassarre informacjami o sukcesach i osiągnięciach Akademii Kopernikańskiej, przekazał też informacje na temat aktualnych działań prowadzonych przez wydział ekspertów Akademii.

Obie strony podkreśliły znaczenie współpracy naukowej i politycznej. Współpraca ta może przynieść wzajemne korzyści, przyczyniając się do postępu naukowego, kulturalnego i społecznego. Zarówno profesor Górski, jak i Simona Baldassarre wyrazili nadzieję na dalsze spotkania i konkretne działania w celu realizacji planów współpracy.

Spotkanie było ważnym krokiem w budowaniu relacji i nawiązywaniu współpracy między naukowcami a przedstawicielami administracji publicznej. Daje to nadzieję na przyszłe projekty i inicjatywy, które przyczynią się do rozwoju nauki, kultury i edukacji w Polsce i we Włoszech.