„Czy federalizacja Unii Europejskiej jest zagrożeniem dla Polski i Europy?”. Konferencja naukowa w Lublinie [TRANSMISJA]

13 września, 2023

Jak kierunek zmian w UE wpływa na sytuację Polski i całego kontynentu? Czy federalizacja Wspólnoty to szansa czy zagrożenie dla pozycji Warszawy w Europie? W Lublinie rozpoczęła się konferencja naukowa, podczas której polscy i zagraniczni eksperci podejmą temat federalizacji Unii Europejskiej, analizując skutki tego procesu. Wydarzenie zostało objęte oficjalnym patronatem ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

W Lublinie rozpoczęła się zorganizowana przez Akademię Kopernikańską konferencja naukowa „Czy federalizacja Unii Europejskiej jest zagrożeniem dla Polski i Europy?”. Wydarzenie potrwa trzy dni.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia transmisji z wydarzenia na naszej stronie internetowej.

W ramach spotkania odbędzie się seria wykładów z udziałem ekspertów z Europy i Stanów Zjednoczonych, podczas których omawiane będą różne aspekty procesu federalizacji wspólnoty europejskiej i ich wpływ na stabilność oraz rozwój Unii Europejskiej. Eksperci będą też analizować skutki procesu globalizacji i geopolityczny aspekt rozszerzania się powiązań między państwami, w kontekście wywierania politycznej presji na poszczególne kraje.

ZOBACZ PROGRAM KONFERENCJI

W trakcie konferencji, o godzinie 19.15 w Siedzibie Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Lublinie, przy ulicy Fryderyka Chopina 6, odbędzie się również otwarcie Kolegium Nauk Prawnych Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.