Akademia Kopernikańska na targach i konferencji EAIE Rotterdam 2023

28 września, 2023

W dniach 26-29 września Akademia Kopernikańska bierze udział w konferencji i targach, poświęconych umiędzynarodowieniu szkolnictwa wyższego EAIE (European Association for International Education).

EAIE założona w 1989 roku, jest jedną z największych na świecie organizacji pozarządowych działających w obszarze edukacji, w szczególności zajmuje się szkolnictwem wyższym. Konferencja i targi EAIE odbywają się co roku w innym państwie europejskim.

W tym roku wydarzenie zorganizowane zostało w Rotterdamie w Niderlandach, a jedną z instytucji promowanych na polskim stoisku była Akademia Kopernikańska.

Jak relacjonują organizatorzy wydarzenia, w tym roku w targach i konferencji udział bierze ponad 6700 uczestników z ponad 100 krajów.

„Connecting currents”

Temat tegorocznej konferencji, czyli „Łączenie prądów”, nawiązuje do morskiej historii Rotterdamu i uosabia znaczenie wody dla miasta, zapewniając możliwości gospodarcze, ale także – egzystencjalne zagrożenia.

Rotterdam to brama do Europy, miejsce, w którym rzeka spotyka się z morzem, statki docierają do brzegu, a ludzie z różnych środowisk się spotykają. W podobny sposób edukacja międzynarodowa aktywnie łączy „nurty” myśli, obszary specjalizacji, dyscypliny i kultury. Od wirtualnego uczenia się po działania na rzecz klimatu, wielojęzyczność po geopolitykę – prądy, którymi kierujemy się jako międzynarodowi edukatorzy, są szybkie i nieprzewidywalne, ekscytujące i ważne. „Łączenie prądów” polega na zrozumieniu złożonego świata wokół nas oraz czerpaniu energii i wiedzy z naszej zróżnicowanej i tętniącej życiem społeczności – podają organizatorzy EAIE Rotterdam 2023.